top of page

Словник-довідник

 

Загартовування організму дитини-це удосконалення засобами тренування з використанням природних факторів (води, повітря, сонця) умовних реакцій щодо пристосування організму до середовища [3].

Зарядка -щоденна гігієнічна гімнастика, що виконується вранці після сну, корисна для всіх людей, проте вправи повинні бути підібрані відповідно віку, статі, стану здоров`я [2].

Здоров`я - це нормальний стан організму, який характеризується оптимальною саморегуляцією, повною узгодженістю при функціонуванні всіх органів та систем, рівновагою поміж організмом та зовнішнім середовищем при відсутності хворобливих проявів [4].

Фізичне виховання - система соціально-педагогічних заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я, загартування організму, гармонійний розвиток форм, функцій і фізичних можливостей людини, формування життєво важливих рухових навичок та вмінь [2] .

 

Фізичне виховання дітей дошкільного віку систематичний вплив на організм дитини з метою його морфологічного і функціонального вдосконалення, зміцнення здоров´я, формування рухових навичок і фізичних якостей [1] .

 

Фізична культура - частина загальної культури, сукупність матеріальних та духовних цінностей суспільства, які створюють­ся та використовуються ним для фізичної досконалості людини [2].

 

Фізична підготовка цим терміном визначають прикладну спрямованість фізичного виховання щодо трудової або іншої діяльності людини [5] .

 

Фізичний розвиток - це процес становлення та змін біологічних форм та функцій організму людини під час її індивідуального життя.

 

Культурпо-гігієнічні навики - це важлива складова части­на культури поведінки. Охайність, утримання чистими обличчя, рук, тіла зумовлені не тільки вимогами гігієни, але й нормами людських взаємин [1].

 

Рухливі ігри  це важливий засіб усебічного виховання дітей дошкільного віку. Правильно дібраніігри сприяють гармонійному розвитку організму дошкільників [5].

Список використаних джерел

  1. Бондаренко О.В. Фізичний розвиток дитини в дошкільному навчальному закладі та сім’ї / Бондаренко О.В.. ­­­– 2014 .- №7

  2. Гончаренко С. У. Український педагогічний словник / Семен Устимович Гончаренко. - Київ : Либідь , 1997 . - 375с.

  3. Дошкільна педагогіка Навчальний посібник / Поніманська Т.І. - К.: Академвидав, 2006.- 456 c.

  4. Здоров`я та його складові [Електронний ресурс Режим доступу до ресурсу]http://mailswm.com/2012/06/zdorovja-ta-jogo-skladovi.html

  5. Івченко А. О. Тлумачний словник української мови / А. О. Івченко. – Харків: Фоліо, 2006. – 540 с.

bottom of page